Vítejte na Pěstování Orchidejí - cz

Nabízíme vám stručného a přehledného průvodce orchidejemi a jejich (nejen) amatérským pěstováním v České republice.

Probereme nároky na kultivaci orchidejí a pěstební metody. Představíme vám veškeré vybavení, které potřebujete pro úspěšné pěstování orchidejí.

Mnoho pěstitelských úspěchů!

- tým PěstováníOrchidejí.cz

Druhy orchidejí a jejich nároky

Druhy orchidejí a jejich nároky

Podmínky, které orchideje vyžadují jsou odvozeny od jejich původního prostředí. Liší se nároky na teplotu v pěstírně, vlhkost a intenzitu světla.

Nároky orchidejí

Podmínky, které orchideje vyžadují jsou odvozeny od jejich původního prostředí. Liší se nároky na teplotu v pěstírně, vlhkost a intenzitu světla.

Orchideje z vlhkých tropů, jako phalaenopsis a paphiopedilum preferují denní teploty 23 – 30°C s relativní vlhkostí 80 – 90%. Spokojené jsou na východním nebo jihovýchodním okně, kde není až tak intenzivní sluneční svit.

Orchideje teplých klimatů, včetně cymbidiums a dendrobiums jsou uvyklé průměrným teplotám od 13-ti do 21°C, stálé vlhkosti a dobré cirkulaci vzduchu. Obecně jsou spokojené na jižním okně, ačkoliv během léta budou vyžadovat semtam zastínění.

Katleje a některá oncidiums rostou v suchých a relativně chladných oblastech. Zvládnou i dlouhou suchou sezónu s teplotami okolo 26 – 32°C následovanou výraznými dešti. Vyžadují značné množství světla a tak by měly být umístěny na okna jižním směrem.

Orchideje z vysokohorských oblastí, jako masdevallia a epidendrum, rostou ve stinných lesích, kde se teplota pohybuje mezi 15-ti a 21-ti stupni Celsia a vlhkost je velmi vysoká. Tyto orchideje preferují filtrované světlo, které není příliš intenzivní.

Vložit příspěvek

*e-mail se nikde v katalogu nezobrazuje

Aktuality

Výstava orchidejí

obrazek Výstava orchidejí, která začíná v pátek v domě kultury Metropol v Českých Budějovicích je největší výstava orchidejí v ČR. Více ...

Druhy orchidejí a jejich nároky

obrazek Podmínky, které orchideje vyžadují jsou odvozeny od jejich původního prostředí. Liší se nároky na teplotu v pěstírně, vlhkost a intenzitu světla. Více ...

Péče o orchideje

obrazek Při obrovském množství odlišných druhů orchidejí je téměř nemožné poskytnout obecné pokyny nebo instrukce pro péči a kultivaci orchidejí. Jejich nároky se liší, přesto se pokusíme shrnout preference orchidejí ohledně světla, zálivky a pěstebního média. Více ...

Rady pěstitelům

Zašlete nám Vaše připomínky, komentáře nebo náměty na info@pestovaniorchideji.cz

Doporučujeme

Doména na prodejKontaktujte nás ohledně prodeje!

Exkluzivní a navštěvovaná doména na míru pro Vaše podnikání.